Gdzie kończy się absurd a gdzie zaczyna kontrola?

15 11 2009

Ochrona klimatu stała się już nie tylko pretekstem do coraz głębszego penetrowania kieszeni podatników..

1984-by-george-orwell

Absurdów prawnych ciąg dalszy..

Rząd Holandii zamierza wprowadzić od  2012r nowy „eko” podatek – według przygotowywanego projektu, posiadacze samochodów będą płacić 3 centy za każdy przejechany kilometr – dane o ilości pokonanych kilometrach będą przekazywane za pomocą systemu GPS.

^^ Źródło: tagesschau.de

W tego typu systemy GPS ( do jakich należy min. AutoSat) wyposażonych jest już obecnie wiele firm, floty służbowych samochodów posiadają system, który „zbiera” informacje min. na temat ilości przejechanych kilometrów, średniej jak i rzeczywistej prędkości pojazdów, czy też położenia danego pojazdu..

A to wszystko- czyli nowa „eko” danina jak i powiedzmy sobie szczerze, legalna forma kontroli obywateli- zostanie wprowadzona pod płaszczykiem ograniczenia emisji  CO2.

Jak Państwo myślą, co będzie następne?

Reklamy

Działania

Information

7 Komentarzy

15 11 2009
neutralny506

A tymczasem wygląda, że na nic się zdają coraz to śmielej rozkręcające się kampanie „informacyjne”- okazuje się bowiem, że coraz mniej osób wierzy, że za zmiany klimatu odpowiedzialny jest człowiek (i to już nie tylko w USA).

Wyniki najnowszego sondażu wykonanego na zlecenie „The Times” świadczą jednoznacznie, że w Wielkiej Brytanii już ponad połowa ankietowanych nie widzi związku pomiędzy działalnością człowieka a zmianami klimatu.

Link:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/environment/article6916648.ece

Tłumaczenie:
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://www.timesonline.co.uk/tol/news/environment/article6916648.ece&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhifbtRYIsIYUfBc7Nb_0sopGru9Aw

15 11 2009
P. Tomas

Prezydent Czech, Václav Klaus porównał ideologię globalnego ocieplenia do komunizmu. Obie ideologię są wg. niego podobne, gdyż obie są przeciwko wolności osobistej.

15 11 2009
Ekowaty

A ja bym odwrócił kota ogonem! Dlaczego ludzie godzą się na kolejne karby? Co się dzieje ze społeczeństwem i gdzie są jednostki wybitne? Sami na siebie zakładamy globalne sidła. Śpimy, a ekologiczni oszuści się bogacą.

Zapytaj przechodniów na ulicy, czy potrzebna jest ochrona klimatu. Wielu bez zastanowienia powie, że tak! I nawet jeśli nie będą w większości, to w pozostałej grupie przeważać będą ci, którym sprawa jest obojętna.

DLA TRIUMFU ZŁA WYSTARCZY TYLKO, ABY LUDZIE DOBRZY NIC NIE ROBILI, co niezłomnie powtarza za Edwinem Burke’m Martin Lechowicz (www.martinlechowicz.com)

17 11 2009
pawel

Kolego masz racje w wiekszosci ludzie sprawy klimatu maja w d…..Gdybys zapytal skad i ile mozna dostac pieniedzy to wiekszosc bedzie zinteresowana .Jak jedziesz przez nasz PIEKNY KRAJ to widzisz jak wygladaja rowy przy ulicach a o lasach nie wspomne brak szacunku dla srodowiska to mysle tez brak szacunku dla siebie i innych .

19 11 2009
P. Tomas

Problemem są pieniądze. Ekolodzy (oczywiście nie wszyscy, głównie chodzi o tych najwyżej postawionych) zamiast zajmować się rzeczywistymi problemami zajmują się ochroną klimatu.. Cokolwiek to słowo znaczy.

Problemem jest również to, że grube miliardy zamiast wydać na rzeczywiste problemy, wydaje się je na ochronę klimatu. I błędne kółko się zamyka 😐

19 11 2009
Lukasz

i te miliardy bedziemy musili zaplacić, kazdy z nas, za te brednie ekologów, mam nadzieję ze scenariusz z filmu pojutrze sie spelni niedlugo, i cala prawda bedzie szczypac w oczy tych zwolennikow globalnego ocieplenia

22 12 2012
Chaitali Varughese

This blog just keeps improving every time I see it.
You should honestly be pleased.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: