Podsumowanie pogody w Polsce- LIPIEC 2009

3 08 2009

UWAGA!: wersja druga, uaktualniona.

Na wstępie krótka informacja, mając na celu ciągłe udoskonalanie bloga- od tego miesiąca włącznie wprowadzam nową formę “podsumowań pogody w Polsce”- tym razem poza informacjami ogólnymi pojawą się również informacje dotyczące min: średnich miesięcznych i dobowych temperatur na podstawie wybranych miast Polski. Anomalie temp.- miesięczne oraz informacje dotyczące sum opadów. Całość publikowana będzie w formie pliku pdf (plik do ściągnięcia)…. Zachęcam do zapoznania się z całością i wyrażenia swoich opinii/bądż też uwag.

Podsumowania powstały na podstawie danych: WMO/IMGW

Tymczasowo zawieszam również podstronę z “podsumowaniami pogody”- po dokonaniu modyfikacji danych podstrona ta zostanie odwieszona. Zaznaczam jednak, że może to potrwać nawet około miesiąca (ilość wolnego czasu nie jest nieograniczona). Proszę zatem o cierpliwość.

Pozdrawiam.

Podsumowanie:

Tegoroczny lipiec był w Polsce miesiącem termicznie ciepłym. Średnie temperatury na obszarze całego kraju- oscylowały na poziomie powyżej normy wieloletniej (najmniejsze odchylenie wystąpiło na północy kraju, gdzie było o ok. +1°C cieplej niż zwykle. Największe odchylenie wystąpiło na południowym wschodzie Polski, gdzie było o ok +2 °C cieplej niż zwykle).

Pod względem opadów lipiec był miesiącem wilgotnym, na większości obszaru Polski suma opadów przekroczyła normę wieloletnią.

Najwyższą temperaturę zanotowano 23 lipca, w Krakowie +34 °C
Tymczasem najniższą 28 lipca, w Kłodzku +6,1 °C

Całość podsumowania, plik pdf:

LINK

Reklamy

Działania

Information

4 Komentarze

5 08 2009
Piotr

Świetne podsumowanie. Dzięki! 🙂

18 08 2009
szymono

Niestety nie można już pobrać pliku pdf z rapidshare.

21 08 2009
28 08 2009
szymono

Dzięki za alternatywny link.

Skąd Pan pobrał dane do tego opracowania, jeżeli można wiedzieć? IMGW tych danych nie udostępnia bezpłatnie, choć uważam tak jak Pan (opinia zawarta w komentarzach pod innym artykułem na tym blogu), że Instytut, jako instytucja dotowana z budżetu państwa, powinien to robić w ramach użytku publicznego, a nie umywać ręce i wszystko zganiać na sztaby kryzysowe. Gdyby dane były otwarte, reakcja na pewno byłaby szybsza, a do tego powstawałoby więcej tego typu opracowań, i to nie tylko akademickich (też raczej zamkniętych!), publikowanych w wolnym i nieograniczonym (poza możliwościami technicznymi) medium jakim jest Internet.

Niektórzy jeszcze nie znaleźli się w XXI wieku, i chyba nie na rękę jest im konkurencja „amatorów”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: