„Rachunek za pakiet klimatyczny: 100 mld euro”

20 04 2009

„Unijna walka z globalnym ociepleniem będzie kosztować polskie elektrownie nawet 4,5 mld euro rocznie. Aby sfinansować tak duże inwestycje, firmy będą musiały znacząco podnieść ceny prądu.

Kalkulacje dotyczące kosztów wypełnienia przez Polskę założeń pakietu klimatycznego UE wkrótce trafią na biurko ministra gospodarki. Dokument przygotowuje ekspert w branży energetycznej prof. Krzysztof Żmijewski z Politechniki Warszawskiej. Jego zdaniem energetyka będzie musiała do 2030 r. wydać na ten cel ok. 100 mld euro..”

więcej

źródło: Rzeczpospolita

Reklamy

Działania

Information

One response

22 04 2009
artise

„Co więcej, nad naszym losem zlitowała się również komisja europejska, która chce, by w 2012 roku każdy nowo wyprodukowany samochód emitował do atmosfery mniej, niż 120 g dwutlenku węgla na kilometr. To mniej więcej tyle, ile po przejściu kilometra ze wszystkich swoich otworów wyemituje przeciętnie odżywiony koń,
Jak wyśrubowane są to normy niech świadczy fakt, że jadący ze średnią prędkością 50 km/h pojazd, który je spełnia, w ciągu godziny wprowadzi do naszej atmosfery ok. 6 kg CO2. W tym samym czasie jego kierowca wydali z siebie ok 1,4 kg dwutlenku węgla.

Z prostego rachunku wynika więc, że pięcioosobowa rodzina jadąca hybrydą na wczasy oddychając przez godzinę wytworzy więcej szkodliwych substancji, niż jej samochód.”
Cytuję ten złośliwy komentarz bo do pakietu klimatycznego należy dodać jeszcze podatek „ekologiczny” od samochodów, który już wkrótce wejdzie w życie. Tak więc do wyższych rachunków za prąd musimy dołożyć opłaty za auto – związane z emisją CO2.
Zostało jeszcze kilka zjawisk przyrodniczych do opodatkowania – może opłata za światło słoneczne? Albo za deszcz?
Widać wyraźnie, że celem tej akcji jest zawartość naszych portfeli..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: