W Kanadzie znaleziono skamieniałości prehistorycznego zółwia zorzy!

4 02 2009

Tego sensacyjnego odkrycia w kanadyjskiej części Arktyki dokonał zespół geologów z University of Rochester. Odkryto kości azjatyckich żółwi słodkowodnych. Naukowcy nazwali żółwia Aurorachelys – żółw zorzy. Odkryta skorupa przypomina skorupy żółwi słodkowodnych z Mongolii! – informują naukowcy w piśmie „Geology”

turtlefossil

„Zdawaliśmy sobie sprawę, że w późnym okresie kredowym były migracje zwierząt między Azją i Ameryką Północną. Jednak dopiero teraz, kiedy natknęliśmy się na znalezisko w ścisłym rejonie arktycznym, widzimy, jak to wyglądało” – mówi John Tarduno, profesor geofizyki z University of Rochester i zarazem kierownik ekspedycji.

Jak ważne jest to odkrycie świadczy również fakt, iż „przewraca” on do góry nogami wcześniejsze teorię na temat migracji zwierząt..

Po drugie jest to także kolejny dowód na to, że ok 90mln lat temu- Temperatury na Ziemi musiały być znacznie wyższe niż są obecnie- a Ocean Arktyczny musiał być CAŁKOWICIE POZBAWIONY LODU!!

Prawdopodobne jest również to, że Ocean Arktyczny był w tym okresie „zamkniety”. Zasilało go wiele rzek, co w konsekwencji mogło doprowadzic do tego, że na powierzchni unosiła się słodka woda- która ułatwiała migrację zwierząt słodkowodnych.. 

źródła:

LINK
LINK

Pozdrawiam

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: