Co przyniesie 2009r?

23 01 2009

Uwaga! Brytyjscy naukowcy ALARMUJĄ- wg. nich obecny 2009 rok znajdzie się w pierwszej piątce najcieplejszych lat w historii! Sensacja? Otóz nie- podobne przepowiednie pojawiaja sie co roku! cold-weather_1217625c

(zdjęcie-lód u wybrzeży Anglii- styczeń 2009)

Można powiedzieć, że stało sie to już tradycją.. Na początku każdego roku naukowcy bawią się w jasnowidzów i zasypuja nas kolejnymi czarnymi wizjami- W tym roku będzie najcieplej! Zaleją nas oceany! Lodu nie bedzie! Czekaja nas katastrofalne powodzie, susze i huragany! Co roku to samo, to samo i to samo.

Przedstawie teraz kilka takich „przepowiedni”:)

1) 2007 rok będzie najcieplejszy w historii!

W rzeczywistości- NIE BYŁ. Co więcej od stycznia 2007 do końca roku temperatury cały czas spadały! Osiągając ‚dno’ w styczniu 2008r. W tym czasie spadły o ponad 0,7 oC

PRZEPOWIEDNIE NA ROK 2008

1) Rok 2008 będzie jednym z trzech najgorętszych lat w historii meteorologii!

W rzeczywistości- NIE BYŁ! Ubiegły rok okazał sie najchlodniejszym w XXI wieku. Podło wiele rekordów zimna, a takiej ilości sniegu na północy, nie widziano juz od dawna..

2) W kwietniu naukowcy alarmowali, że do wrzesnia po raz pierwszy w historii roztopi się cała morska pokrywa lodowa arktyki!

Bzdury jakich mało. Na przełomie 2007/08 pokrywa lodowa odbudowała się na tyle mocno, że po niskich wartościach z września 2007r nie było już śladu.. No i najważniejsze.. Roztopiła się? Nie roztopiła..

3) Przygotujcie się na rekordowe ciepło w Anglii!

Jako komentarz napiszę tylko.. że Londynie spadł śnieg (w październiku 2008r).. zdarzyło się to pierwszy raz od 74 LAT!
4) Profesor Ove Hoegh-Guldberg- ostrzega. Rafy zbieleją!
W rzeczywistości- wielkich szkód na rafie nie było… Co więcej ten sam Pan: podobny raport opublikował już w 1999r- po czym musiał przyznac się do błędu, ponieważ rafy „zaskakująco się odrodziły”..

Takich przykładów mozna podawać więcej i więcej.. Właściwie każdego roku, w każdym miesiącu ktos bawi się w takiego  magika.. Absurd goni aburd.. No cóż propaganda- ważne, że sie mówi.. nie ważne co- ważne aby dalej i mocniej napędzać spirale strachu..

Będzie strach- będą pieniążki, tam gdzie „trzeba”

Pozdrawiam!

Reklamy

Działania

Informacja

2 Komentarze

28 07 2009
pd

„1) 2007 rok będzie najcieplejszy w historii!
W rzeczywistości- NIE BYŁ. Co więcej od stycznia 2007 do końca roku temperatury cały czas spadały! Osiągając ‘dno’ w styczniu 2008r. W tym czasie spadły o ponad 0,7 oC”

O ile wiem MetOffice, czy inne zrodla NIGDY nie mowia, ze „z pewnoscia” dany rok bedzie cieply/najcieplejsze, tylko okreslaja prawdopodobienstwo.

„2) W kwietniu naukowcy alarmowali, że do wrzesnia po raz pierwszy w historii roztopi się cała morska pokrywa lodowa arktyki!
Bzdury jakich mało. Na przełomie 2007/08 pokrywa lodowa odbudowała się na tyle mocno, że po niskich wartościach z września 2007r nie było już śladu.. No i najważniejsze.. Roztopiła się? Nie roztopiła..”

Zaden powazny naukowiec o tym nie informowal. Za to pomylke zaliczyli „naókofffcy” z łonetu.

„3) Przygotujcie się na rekordowe ciepło w Anglii!
Jako komentarz napiszę tylko.. że w Londynie spadł śnieg.. i to pierwszy raz od 74 LAT!”

Rzeczywiscie, na poczatku lutego spadl w Londynie snieg (8cm na Heathrow), tylko jak do jasnej anielki mozna napisac taka wielka bzdure, ze bylo to po raz pierwszy od 74 lat? W 2007 w Londynie byly 4 dni z pokrywa sniezna.
A w 1991…
http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsodres?lang=en&mode=0&state=Spa&ind=03772&ord=REV&ano=1991&mes=02&day=18&ndays=50
Skad sie wzielo zatem owe 70 pare lat? Za duzo faktoidow, za malo faktow…
Co wiecej, coraz bardziej widac, ze owe faktoidy pisane sa w mediach na czyjes zlecenie…

„Takich przykładów mozna podawać więcej i więcej..”

Mozna, byle by wiecej prawdziwych 🙂

Moderator:————————————————
Edit: co do śniegu- odniesienie do danego miesiąca, który według zapowiedzi miał być oczywiście cieplejszy niż zwykle- a końcówka przyniosła śnieg i solidny mróz 🙂

co do reszty- proszę wybaczyć, ale odniosłem się do tzw. „przepowiedni pogody”, które jak to zazwyczaj bywa mało mają wspólnego z rzeczywistością.. Te kilka przykładów potwierdza w sposób dobitny, że przewidzieć pogode (w sposób tendencyjny) to jedno (co w pewnym sesnie jest też jednym z narzędzi socjotechniki) a trafić z tą prognozą to już zupełnie inna historia..

Pozdrawiam 🙂

19 06 2013
membres.multimania.fr

WOW just what I was searching for. Came here by searching for Estate Planning

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: