Startujemy!

13 01 2009

Witam wszytskich serdecznie 🙂

Na wstępie warto „naskrobać” krótką refleksję na temat otaczającego nas świata. Nie od dziś palącym tematem są zachodzące zmiany klimatu. Ale czy aby przypadkiem nie zostały naruszone granice zdrowego rozsądku?

Globalne ocieplenie nie jest juz tylko medialnym szumem, glosem kilku uczonych, polityków- GO jest nową religia, nową ideologia XXIw-  I niestety min. przez to- całość zaczyna przypominać groteskowe widowisko, na którym nie przyjmuje się racji drugiej strony konfliktu.. Na usta cisnie się tylko jedno slowo.. absurd… Ale chwileczke, jest jeszcze druga strona medalu- ponura-  problem GO nie dotyczy juz tylko samych fanatyków lecz co gorsza sięga on znacznie głębiej- sfer polityki ( warto wspomnieć o ostatnio podpisanych limitach CO2, ale o tym napiszę innym razem) a co za tym idzie staje się poważnym problemem globalnym, przede wszytskim  problemem państw rozwijających się , w tym także i Polski..

Globalne histerie

W mediach, prasie, internecie  przekonuje się nas, że żyjemy w okresie ekstremalnie wysokich temperatur. Bombarduje się nas kolejnymi apokaliptycznymi wizjami- ekstremalne huragany, tornada, powodzie, fale gorąca.. susze jakich świat nie widział. Przy tak potężnej dawce „faktów” coraz częściej zastanawiam się nad tym jak to możliwe, że jeszcze się nie rozpuściliśmy?

Największym absurdem całej sytuacji jest to, że to nie przyroda ale Wy i ja jesteśmy za to odpowiedzialni! Nie ważne czy spędzamy czas wolny przy ognisku, oglądamy telewizor, czytamy naszą ulubioną lekturę przy zapalonym świetle czy po prostu oddychamy!- ZAWSZE wpływamy na wzrost temperatry..

Każdego dnia, w każdej minucie przyczyniamy się do wzrostu poziomu CO2, głownego „winowajcy” obecnych zmian klimatu..

Ale czy rzeczywiście żyjemy w bezprecedensowych czasach, gdy ilość CO2 jest najwyższa w historii? W czasach gdy temperatura rośnie w tak zastraszającym tempie, że może doprowadzic jedynie do zagłady?  I pytanie podstawowe, czy CO2 rzeczywiście determinuje wzrost temperatury? Zastanówmy się nad tym.

Czy zatem zmiany klimatu to wyssane z palca brednie? Oczywiście, że NIE!

Klimat zawsze się zmieniał. W historii znane sa przypadki bardzo szybkich zmian klimatu jak i takich, które postepują powoli.  Kolokwialnie mówiąc- zmiany klimatu przypominaja sinusoidę, po okresie cieplejszym następuje okres chłodniejszy i odwrotnie. Dzisiejsze zmiany na tle ogromnej historii świata nie są więc niczym nadzwyczajnym!

Nasza przyroda każdego dnia ukazuje nam nie tylko swoją potęgę  ale przede wszytskim swoją Doskonałość..

Na koniec warto zadać sobie kilka pytań..

Czy człowiek jest na tyle silną istotą aby mógł zmierzyć się z przyrodą, której historia sięga miliardów lat wstecz?   I co najważniejsze- czy człowiek może stać się w tej „walce” stroną determinującą zmiany tak złożonego mechanizmu jakim jest ziemski klimat?  Hmm…

Zastanówcie się nad tym..

————————————————–

PS.. Zachęcam również do komentowania!

Pozdrawiam 🙂

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: